Su Arıtma ve Montaj

Su Arıtma ve Montaj

Su Arıtma Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

Ülkemiz, bulunduğu konum itibariyle verimli su kaynaklarına sahiptir. Ne var ki ülkemizdeki su kaynaklarının kireç oranının yüksekliği ve bazı illerdeki şebeke sularının tam anlamıyla temiz olmaması, su arıtma cihazı kullanma zorunluğuna neden olmuştur. Farklı marka ve modelde üretilen bu cihazlar, su içerisindeki zararlı maddeleri süzerek içme kalitesi anlamında sağlıklı suyu bize sağlamış olur. Şebeke suyunun ev içine girdiği noktaya yani kısaca mutfak çeşmesine eklenen arıtma cihazları alınırken kalitesine ve kullanım ömrüne de dikkatle bakmak gerekmektedir.

Su Arıtma Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

Ülkemizde son zamanlarda su arıtma cihazı alımında artışlar olmuştur. Özellikle büyük şehirlerde şebeke suyunun içim için fazla sağlıklı olmaması, arıtma cihazının kullanımını mecburi hale getirmiştir. Markasına ve modeline göre değişmekle birlikte bu cihazların montajı genellikle mutfaktaki çeşmeye takılır.

Su arıtma cihazının montajı yapılırken, şebeke suyu kaynağının cihaza girdiği nokta çok önemlidir. Yanlışlıkla su çıkış kısmına bağlantı yapılırsa arıza durumları oluşabilir. Montaj yaparken öncelikle cihaza su girişi sağlanan nokta tespit edilip, gerekli, bağlantı malzemeleriyle birleştirme işlemi gerçekleştirilmelidir. Su basıncı da buna göre ayarlanarak cihaz yorulmamalıdır. Bu basit montaj işlemi sonrası arıtma cihazları kullanıma hazır hale gelecektir.

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkatli Olun

Ülkemizde, pazar bakımından büyük bir kullanıcı ağına sahip olan su arıtma cihazlarının temininde bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Pazarın genişliği model ve marka çeşitliliğini arttırmış, bazı cihazlarda da kalitenin düşmesine neden olmuştur. Öncelikle ortalama bir fiyat bandının altında olan ürünler tercih edilmemelidir. Kullandığı teknoloji bakımından sağlıklı su sağlayacak arıtma cihazlarının tercih edilmesi gerekir. İçme suyu sağlayan bu cihazlar, içinde bulunan bazı doğal taşlar ve madenler sayesinde su arıtma işini yapıyor olabilir. Eğer tercihiniz bu tarz cihazlardan yanaysa bir süre sonra kirecin cihaz içindeki madenlerde biriktiğini görebilirsiniz, bu noktada temizlik işlerini de yapmanız gerekmektedir.

Su arıtma cihazı alımlarında şunlara da özellikle dikkat etmeniz gerekir;

1-Öncelikle kaliteli bir markanın sağlıklı su verebilen bir cihazını seçmelisiniz.

2-Satış sonrası hizmetin önemli olduğunu unutmamalı ve garanti şartlarını dikkatlice okumalı, servis ağını araştırmalısınız.

3-Cihazın gerekli kontrollerinin yetkili mecralar tarafından yapıldığından emin olmalısınız…

 

Diğer Hizmetlerimiz

Antalya Cihazla Tıklanıklık Açma

Cihazla çok kısa sürede tıkanıkları tespit edip, tıkanıklıkları açıyoruz