WhatsApp
Telefon

Doğalgaz Projesi


Ülkemizde sağlıklı yakıtlar arasında en önde doğalgaz gelir. Büyük şehirlerde gerekli altyapı işlemleri yapılmış ve ev önlerine kadar getirilen sistemlerle bağlantıyı tamamlama işi kullanıcıya bırakılmıştır. Hem ısınmada hem de mutfakta kullanım olarak doğalgaz tercih etmek sağlıklı bir seçim olacaktır. Yeni yeni hat oluşturulan bölgelerde ise ev içine doğalgaz bağlantısı yapmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Proje yapılması, uygun kombinin belirlenmesi ve tesisat işlerinin kaliteli şekilde yapılması bunlardan bazılarıdır. İşe uygun usta seçimi de kaliteli hizmet açısından önemlidir.

Doğalgaz Projesi Nedir?

Yaşam alanlarında özellikle ısınma ihtiyacının giderilmesi bakımından doğalgaz çok önemlidir. Gerekli bağlantı işlemlerine başlanılmadan önce doğalgaz projesi yaptırılması gerekmektedir. Uzman kişilerce danışmanlık sağlayan doğalgaz firmaları tarafından oluşturulan bu projeler, kanuni olarak uygulanması gereken bir prosedürdür. Yetkili firma tarafından oluşturulan doğalgaz projesi, evin ya da iş yerinin oda sayısı ve kullanım alanının büyüklüğüne göre hazırlanarak onaylanmak üzere devlet tarafından yetkilendirilmiş ve doğalgaz hizmeti sağlayan kurumlara gönderilir. Örneğin İstanbul’da onay işini, dağıtım hizmetini sağlayan İGDAŞ yapmaktadır. Yaşanılan kente göre dağıtım firması değişeceğinden, onay veren kurum da değişecektir.

Kaliteli bir doğalgaz projesinde yaşam alanında kullanılacak kombi ve petek sayısından, hangi odada kaç petek bulunacağına ve boru sisteminin nereden geçeceğine kadar tüm detaylar anlatılır. Onaylanmak üzere dağıtım kurumuna gönderilen projenin onayının alınmasıyla tesisat işinin başlaması gerekir. Kaliteli olduğu kadar tehlikeli olduğu da bilinen doğalgazın tesisatına başlamadan önce mutlaka projesini çizdirmiş olmanız gerekir.

Doğalgaz Projesi